Kozmetik Diş Hekimliği

Diş hekiminiz, küçük değişikliklerden büyük onarımlara kadar gülümsemenizi iyileştirmek için çeşitli prosedürler uygulayabilir. Rengi solmuş, yontulmuş, şekilsiz, eksik dişleri tedavi etmek için pek çok teknik ve seçenek vardır; veya kırık dişler. Diş hekiminiz dişlerinizi yeniden şekillendirebilir, boşlukları kapatabilir, aşınmış veya kısa dişlerinizi onarabilir veya dişlerinizin uzunluğunu değiştirebilir. Yaygın prosedürler ağartma, yapıştırma, kaplamalar, kaplamalar ve yeniden şekillendirme ve şekillendirmeyi içerir.

Bu iyileştirmeler her zaman sadece kozmetik değildir. Bu tedavilerin birçoğu ısırma, çiğneme ve yeme fonksiyonu gibi ağız problemlerini de iyileştirebilir.

KOZMETİK DİŞ HEKİMLİĞİ TEDAVİLERİ ŞUNLARI İÇERMEKTEDİR:

İnley/Onley: Dolaylı dolgu olarak da bilinen porselen veya kompozit malzemelerden yapılan inley ve onleyler, çürük veya benzeri yapısal hasarı olan dişlere “dolgu” sağlamanın uzun ömürlü ancak kozmetik bir yoludur. Diş dolguları, diş muayenesi sırasında ağız içinde kalıplanarak yerine yerleştirilirken, inlay ve onleyler diş hekiminiz tarafından yerleştirilmeden ve yerine yapıştırılmadan önce diş laboratuarında oluşturulur.
Kompozit Bonding: Yontulmuş, kırılmış, rengi solmuş veya çürümüş dişler, kompozit bonding adı verilen bir prosedür kullanılarak onarılabilir veya görünümleri düzeltilebilir. Mine ve dentin görünümüne sahip bir diş kompozit malzemesi, dişin boşluğuna veya yüzeyine uygulanır, daha sonra şekillendirilir, şekillendirilir ve yüksek yoğunluklu ışıkla sertleştirilir. Sonuç, sağlıklı ve parlak bir gülümseme yaratmak için çevredeki diş yapısının geri kalanıyla ve doğal dişlerinizin geri kalanıyla görünmez bir şekilde uyum sağlayan bir restorasyondur.

Diş Beyazlatma: Diş beyazlatma belki de en sık önerilen estetik diş hekimliği işlemidir. Dişler genellikle sigara, yiyecek, içecek (kahve, çay veya kırmızı şarap) veya kötü ağız hijyeni nedeniyle lekelenir. Dişlerin beyazlatılması gülüşünüzün görünümünü güzelleştirebilir.
Diş Kaplamaları: Talaşları ve çatlakları düzeltmek ve onarmak için diş yüzeyine yapıştırılarak bağlanan kompozit veya porselen laminatlar, aşınmış görünümü veya dişte ciddi renk bozulmalarını iyileştirecektir. Dişlerinizde boşluklar varsa veya diş beyazlatma konusunda başarılı olamadıysanız kaplamalar da önerilebilir. Porselen kaplamaların maliyetini değerlendirin ve diş sigortasının maliyeti karşılayıp karşılayamayacağını belirleyin.
Diş İmplantları: Diş implantları, diş kayıplarını telafi etmek amacıyla protetik (yapay değiştirme) diş hekimliğinin bir parçası olarak kullanılan yapay diş kökü değiştirmeleridir. Çoğu zaman sonuç sadece daha iyi bir gülümseme değil, aynı zamanda daha genç bir görünümdür, çünkü eksik dişler yüzün çökmesine neden olarak daha yaşlı görünmenize neden olur.
Gülüş estetiği: Gülüş estetiği, genel görünümünü iyileştirmek amacıyla gülüş estetiğinizin kapsamlı bir değerlendirmesini içerir. İstediğiniz görünümü elde etmek için hem üst hem de alt çenedeki birden fazla diş için tipik olarak diş kaplamaları, diş implantları, diş eti şekillendirmesi ve diş beyazlatma gibi bir veya daha fazla kozmetik diş hekimliği prosedürü gerekli olacaktır.

Tam Ağız Rekonstrüksiyonu: Diş hekiminiz, öncelikle gülüşünüzün estetik görünümünü iyileştirmek için size bir gülümseme estetiği konusunda danışırken, ısırık, kas, diş ve kemik yapınızdaki fonksiyonel sorunları düzeltmek için gerekli tedavinin sağlanmasına ihtiyaç olduğunu keşfedebilir. Tam ağız rekonstrüksiyonuna ihtiyacınız varsa, bugün mevcut olan malzemeler diş hekiminizin size doğal görünen, dayanıklı, işlevsel ve klinik olarak sağlam tedaviler sunmasını mümkün kılmaktadır.
Ayrıca gülüşünden veya dişlerinin şeklinden memnun olmayan, yeni bir gülüş çizgisi veya yeni bir gülüş tasarımı yaptırmak isteyenler için de estetik diş hekimliği birçok seçenek sunmaktadır.

Cercon Zirkonia Kron ve Köprülerin Avantajları

Güzellik Gücü ve Estetik Bir Arada
Daha az soğuk ve sıcak hassasiyeti
Cercon malzemesi opak değildir.
Cercon alerjik olmayan bir malzemedir.
Cercon diş eti ile çok uyumlu bir malzemedir.
Cercon malzemesi size daha iyi ağız hijyeni sağlar, bu da onu arka (arka azı dişleri) ve ayrıca ön bölgede (ön dişler) tercih edilen malzeme haline getirir.
Cercon, metal füzyonlu porselen kronlara göre çok daha parlak, daha hafif ve daha estetiktir.
Cercon Sisteminin Uygulanabileceği Yerler :

Tek Kuronlar
Köprüler
İmplant destekli kuron ve köprüler

Hemen Şimdi Randevu Alınız ! Hemen Whatsapp’tan Arayın :00 90 530 644 17 32

Hemen Şimdi Randevu Alınız ! Hemen Whatsapp’tan Arayın :00 90 530 644 17 32

Hemen Şimdi Randevu Alınız ! Hemen Whatsapp’tan Arayın :00 90 530 644 17 32

Hemen Şimdi Randevu Alınız ! Hemen Whatsapp’tan Arayın :00 90 530 644 17 32

Alanya Dental Center Ünvanı Alanya Artur Diş Polikliniği Sağlık Hizmetleri Ltd.Şti. tarafından kullanılmaktadır. Mersis No : 0048052945400012

Open chat
Hello 👋
Can we help you?