Panoramik Röntgen

Panoramik röntgen veya ilk ismiyle Panorex harika bir modern buluştur. On sekiz (18) adet daha küçük röntgenden oluşan geleneksel tam setten çok daha az radyasyona sahiptir ve hastanın çekilmesi çok daha rahattır. Panoramik röntgen de çok hızlı bir şekilde çekilebilir ve özellikle hastanın ağrısı olduğunda faydalıdır. Tipik olarak panoramik röntgen her üç (3) yılda bir çekilmeli ve aynı hastada bir dizi çekim yapılması yardımcı olabilir. diş hekiminin daha sonra panoramik röntgende görülen değişikliklerin normal olup olmadığını belirlemesi gerekir.

PANORAMİK RÖNTGENİN AVANTAJLARI

Panoramik röntgen diş hekimine hastanın burun bölgesini, sinüslerini, çene eklemlerini, dişlerini ve çevresindeki kemiği gösterir. Kistleri, tümörleri, kemik düzensizliklerini ve çok daha fazlasını ortaya çıkarabilir. Panoramik röntgen genellikle her iki çene eklemini de gösterir ve eklemde alışılmadık bir düzleşme bu hastada TME sorunu olduğu anlamına gelebilir. Mandibula adı verilen alt çenenin, hastanın kunduz kası (masseter) kasılıp gıcırdaması sırasında alt kenarında da bir girinti oluşabilir. Panoramik röntgen alt sınırının tamamı dahil olmak üzere alt çenenin tamamını gösterir. Daha küçük röntgenlerden oluşan tam ağızlı bir dizi bu girintiyi göstermez.

Panoramik röntgen çene kemiklerinin derinliklerine gömülü gömülü dişleri gösterir. Çünkü her hastaya panoramik röntgen çekiyoruz. Çoğu diş hekimi burun ve sinüs bölgelerine bakmaz ancak panoramik röntgen maksiller sinüslerin çoğunu ve burun açıklığını gösterir. Maksiller sinüslerin panoramik röntgen muayenesi sinüsteki polipleri, sinüsteki anormal sıvıları gösterebilir ve üst dişlerin köklerinin sinüs boşluğuna ne zaman yapıştığını gösterebilir. Bu çok önemlidir çünkü bazı diş ağrıları sinüs sorunlarından kaynaklanır ve dişlere hiçbir şey yapılmaması gerekir. Bu durumda panoramik röntgen, gereksiz diş tedavilerinin önlenmesine yardımcı olabilir.

Hemen Şimdi Randevu Alınız ! Hemen Whatsapp’tan Arayın :00 90 530 644 17 32

Hemen Şimdi Randevu Alınız ! Hemen Whatsapp’tan Arayın :00 90 530 644 17 32

Hemen Şimdi Randevu Alınız ! Hemen Whatsapp’tan Arayın :00 90 530 644 17 32

Hemen Şimdi Randevu Alınız ! Hemen Whatsapp’tan Arayın :00 90 530 644 17 32

Alanya Dental Center Ünvanı Alanya Artur Diş Polikliniği Sağlık Hizmetleri Ltd.Şti. tarafından kullanılmaktadır. Mersis No : 0048052945400012

Open chat
Hello 👋
Can we help you?